Pints, pals, and Premier League action at The Auctioneers

Watch all major televised BT Sport, Sky Sports and terrestrial channel fixtures all LIVE and in HD!

If you’ve been missing sport as much as we have, you need to make plans to join us for all the Premier League action at The Auctioneers!

Catch the new season of sport LIVE and in HD on Sky Sports and BT Sport, surrounded by family, friends, and hopefully a few pints. Book a table now and start arguing about whether Liverpool will be able to defend their first Premier League title. Losers get the first round in!

Football Fixtures:

Wednesday 21st October

Group Stage Match Day 1, 19:45 - Champions League

Thursday 22nd October

Group Stage Match Day 1 - Europa League

Sunday 25th October

Barcelona v Real Madrid, 15:00 - La Liga

Tuesday 27th October - Wednesday 28th October

Group Stage Match Day 2, 19:45 - Champions League

Thursday 29th October

Group Stage Match Day 2 - Europa League

Saturday 31st October

Hearts v Hibernian - Scottish FA Cup - Semi Finals

Celtic v Aberdeen - Scottish FA Cup - Semi Finals

Rugby Fixtures:

Friday 23rd October

Scotland v Georgia - International

Saturday 24th October

Ireland v Italy, 15:30 - Six Nations

France v Wales, 20:00 - Six Nations

Sunday 25th October

England v Barbarians, 14:00 - Quilter Cup

Saturday 31st October

Wales v Scotland, 14:15 - Six Nations

Italy v England, 16:45 - Six Nations

France v Ireland, 20:00 - Six Nations

-------

Italy Womens v England Womens - Womens Six Nations

Wales Womens v Scotland Womens - Womens Six Nations

Rugby Union Fixtures:

Saturday 24th October

Gallagher Premiership Final

Forumla 1:

Sunday 25th October

Portuguese Grand Prix, 14:10

Boxing:

Saturday 24th October

Daniel Dubois v Joe Joyce

Tennis Fixtures:

Monday 28th September - Sunday 11th October

The French Open

Football Fixtures

Sunday 1st March

EVERTON V MANCHESTER UNITED - PREMIER LEAGUE • 14:00

ASTON VILLA V MAN CITY - CARABAO CUP • 15:00

Tuesday 3rd March

HIBERNIAN V HEARTS - SCOTTISH PREMIERSHIP • 19:45

Wednesday 4th March

LIVINGSTON V CELTIC - SCOTTISH PREMIERSHIP • 19:45

Saturday 7th March

LIVERPOOL V AFC BOURNEMOUTH - PREMIER LEAGUE • 12:30

BURNLEY V TOTTENHAM HOTSPUR - PREMIER LEAGUE • 17:30

Sunday 8th March


ROSS COUNTY V RANGERS - SCOTTISH PREMIERSHIP • 12:00

CHELSEA V EVERTON - PREMIER LEAGUE • 14:00

MANCHESTER UNITED V MANCHESTER CITY - PREMIER LEAGUE • 16:30

Monday 9th March

LEICESTER CITY V ASTON VILLA - PREMIER LEAGUE • 20:00

Tuesday 10th March

RB LEIPZIG V TOTTENHAM HOTSPUR - UEFA CHAMPIONS LEAGUE • 20:00

Wednesday 11th March

LIVERPOOL V ATLETICO MADRID - UEFA CHAMPIONS LEAGUE • 20:00

Friday 13th March

MOTHERWELL V ABERDEEN - SCOTTISH PREMIERSHIP • 19:45

Saturday 14th March

WATFORD V LEICESTER CITY - PREMIER LEAGUE • 12:30

ASTON VILLA V CHELSEA - PREMIER LEAGUE • 17:30

Sunday 15th March

RANGERS V CELTIC - SCOTTISH PREMIERSHIP • 12:00

WEST HAM V WOLVES - PREMIER LEAGUE • 14:00

LIVINGSTON V HEARTS - SCOTTISH PREMIERSHIP • 15:00

TOTTENHAM HOTSPUR V MANCHESTER UNITED - PREMIER LEAGUE • 16:30

Monday 16th March

EVERTON V LIVERPOOL - PREMIER LEAGUE • 20:00

Tuesday 17th March

MANCHESTER CITY V REAL MADRID - UEFA CHAMPIONS LEAGUE • 20:00

Wednesday 18th March

BAYERN MUNICH V CHELSEA - UEFA CHAMPIONS LEAGUE • 20:00

Friday 20th March

TOTTENHAM HOTSPUR V WEST HAM - PREMIER LEAGUE • 20:00

Saturday 21st March

CHELSEA V MANCHESTER CITY - PREMIER LEAGUE • 12:30

LIVERPOOL V CRYSTAL PALACE - PREMIER LEAGUE • 17:30

Sunday 22nd March

LEICESTER CITY V BRIGHTON - PREMIER LEAGUE • 14:00

SOUTHAMPTON V ARSENAL - PREMIER LEAGUE • 16:30

Thursday 26th March

SCOTLAND V ISRAEL - UEFA EURO PLAY-OFF

Tuesday 31st March

UEFA EURO PLAY-OFF FINAL • 19:45

BOXING

Saturday 7th March

QUIGG V CARROLL - IBF TITLE FIGHT • 19:00

Horse Racing

Tuesday 10th March - Friday 13th March

CHELTENHAM FESTIVAL - NATIONAL HUNT RACING • 13:00